KÖLNER RELIEFKITT 150 G 400 G 750 G

KÖLNER RELIEFKITT 150 G 400 G 750 G

Kölner Reliefkitt jest suchą mieszaniną proszku: nieorganicznego cementu, wypełniacza i organicznego naturalnego spoiwa. Czas przechowywania produktu 2 lata, w chłodnym i suchym miejscu. Trzymaj pojemnik zawsze zamknięty. Unikaj wdychania produktu i kurzenia nim! Po dodaniu cieczy Reliefkitt staje się plastycznym materiałem do przygotowania pod złoceni rzeźbionych obiektów i do uzupełniania szczelin.

WSKAZÓWKI:


Przed otwarciem pojemnika dokładnie wymieszaj zawartość (wstrząśnij). Porowate powierzchnie najpierw należy zaizolować. Polecany jest słaby roztwór Kölner Sealer 123A. Umieć niewielką ilość proszku w pojemniku i dodaj wody. W miarę możliwości używaj mało wody. Optymalny stosunek, by otrzymać plastyczną konsystencję, to 30 g cieczy na 100 g proszku. Mieszaj dokładnie szpatułką, aż do uzyskania oczekiwanej konsystencji kitu. Niewielką ilość kitu ugniataj w dłoni, by wyeliminować występowanie pęcherzyków powietrza. Palce oprószone proszkiem ułatwiają ugniatanie. Nałóż masę na obiekt i modeluj narzędziami. W trakcie pracy zwilżaj masę i narzędzia wodą, co ułatwia modelowanie. Jeżeli potrzebujesz dłuższego czasu pracy, jako wody zarobowej użyj Colnasol Gel Size rozcieńczony wodą l/2 na 1 litr wody.

Reliefkitt może być też używany do odlewania ornamentów w formach silikonowych lub wykonanych z kleju glutynowego. Formę należy wypełnić masą o konsystencji kitu, a spód wygładzić wodą. Przed zamocowaniem elementu zaczekaj aż całkowicie wyschnie. Przed wykończeniem ostrym narzędziem zaczekaj jedną godzinę, jeśli mieszałeś produkt z wodą, 2 godziny, jeżeli z Colnasol Size, jako wodą zarobową. Schnięcie może być przyspieszone przez ogrzewanie. Czas wysychania zmienia się w zależności od temperatury, wilgotności i grubości przedmiotu. Po wyszlifowaniu, sucha, półbłyszcząca powierzchnia jest gotowa do złocenia.

Małe obszary mogą być złocone przy użyciu Colnasol Size bezpośśrednio na obiekcie. Duże, przed złoceniem, powinny być zaizolowane Kölner Burnishing Clay.


Przed pracą sprawdź materiały i metodę na fragmencie.