KÖLNER KGGG SYSTEM SEALER 123A 100 ML - 500 ML - 1000 ML - 5 L

KÖLNER KGGG SYSTEM SEALER 123A 100 ML - 500 ML - 1000 ML - 5 L

Sealer 123A jest skoncentrowanym, opartym na wodzie gruntem (uszczelniaczem) mającym zastosowanie do przygotowywania porowatych powierzchni do złoceń, przed zastosowanie Kölner Burnishing Clay i Instaclay. Sealer 123A może też być używany do zabezpieczania płatków metalu, takich jak srebro czy szlagmetal.

STOSOWANIE:

Rozpuścić Sealer 123A z wodą (100 ml Sealera + 300 ml wody). Procentowość roztworu zależy od spodziewanego chłonięcia podłoża. Nanosić słabe roztwory miękkim pędzlem lub przy pomocy rozpylacza. Ilość warstw zależy od porowatości powierzchni. W przypadku ekstremalnej porowatości (jak gips albo miękkie gatunki drewna) jest polecana metoda mokre w mokre. Jeżeli po wyschnięciu utworzy się błyszcząca powłoka to znaczy, że zastosowano zbyt silny roztwór lub liczba warstw była zbyt wysoka. Po wyschnięciu powierzchnia powinna mieć satynowy połysk, w przeciwnym razie mogą pojawić się problemy z przyczepnością następnych warstw lub z pękaniem! Pozwól warstwom Sealer dobrze wyschnąć przed nałożeniem następnych powłok Burnishing Clay czy Instaclay. Czas wysychania, to w przybliżeniu od 0,5 do 1 godz.

POZOSTAŁE SPOSOBY ZASTOSOWANIA:

Sealer 123A może być używany jako akron na powłokach do zabezpieczania płatków metalu,które mają tendencję do utleniania, takich jak srebro czy szlagmetal. Ponieważ powłoki Sealer 123A nie są całkowicie wodoodporne, więc jest on zalecany tylko do wewnętrznego użytku. Sealer 123A powinien być rozcieńczany (2050%) z wodą. By uniknąć występowania pęcherzyków powietrza należy używać pędzla zwilżonego wodą i nakładać roztwór powoli w jednym kierunku. Jedna warstwa jest wystarczająca. Można też otrzymywać barwne powłoki laserunki, przez dodanie do Sealer 123A 10% wody i barwnika rozpuszczonego w czystym alkoholu. Jako barwnik może służyć bejca. Do 25% roztworu alkoholowego bejcy do drewna powinien być dodawany skoncentrowany Sealer 123A.