Mural został namalowany przez studentkę piątego roku malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
Adrianę Mańkiewicz
w ramach obrony pracy magisterskiej.  

Przedstawia pięciu polskich artystów: od lewej - Jan Matejko, Jacek Malczewski, Olga Boznańska, Stanisław Wyspiański i Andrzej Wróblewski.

Wszystkie przedstawienia postaci pochodzą z ich autoportretów. Łączy je sposób przedstawienia, artyści ujęci są w stylu szablonowym, monochromatycznym. Odstępstwem od normy, który przyciąga wzrok jest rozedrganie postaci w kolorze magenta i cyan przywodzące na myśl formy nowoczesnej komputerowej techniki trójwymiarowej. Scala je także linia nadająca kierunek i uspójniająca kompozycję. Całość została wykonana przy użyciu nowatorskich technik i materiałów odpornych na wysokie nasłonecznienie.  

Mural został wyróżniony na Wystawie Najlepszych Dyplomów WSP UMK 2021.  

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej blikart.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.