KÖLNER KGGG SYSTEM FOND 100 ML - 500 ML - 1000 ML - 5 L

KÖLNER KGGG SYSTEM FOND 100 ML - 500 ML - 1000 ML - 5 L

Przeznaczony do nakładania pędzlem Kölner Burnishing Clay jest gessem, opartym na wodzie, stosowanym jako podkład do złota, srebra i złota kompozytowego (szlagmetalu). Produkt ten dostępny w 7 kolorach jest idealnym rozwiązaniem do uzupełniania efektownych złoceń na wysoki połysk, przy złoceniu ram, wewnętrznych elementów architektonicznych i detali mebli, uzyskując tradycyjny wygląd przy mniejszym wysiłku.

UWAGI:

  • stosowany w temperaturze pokojowej, ze względu na wysoka zawartość ciał stałych (odpowiednia konsystencja) wystarczają dwie lub trzy warstwy,
  • nie ma żadnych ograniczeń w polerowaniu może być polerowany nawet szlagmetal, wysycha do twardej powłoki, podobnie do tradycyjnego gessa, może być rozcieńczany wodą; zawiera rozpuszczalniki organiczne < 3%.

OGRANICZENIA:

  • chociaż wodoodporny Kölner Burnishing Clay nie jest wodoszczelny i będzie pęcznieć po zmoczeniu, dlatego może być używany tylko w wewnętrznej ekspozycji (na zewnątrz stosuj Instacoll),
  • wrażliwy na zasadowe detergenty (np. zawierające amoniak, alkohol, aceton i inne polarne rozpuszczalniki).

WŁAŚCIWOŚCI:

Aby zapewnić dłuży czas przechowywania produktu, który jest materiałem tysksatroficznym, przed użyciem należy produkt mocno wstrząsnąć, aby zmienić jego postać żelową w bardziej płynną, podobną do farb alkidowych. W zależności od sposobu zastosowania może być rozcieńczony wodą: do 15% wody objętościowo.

CZAS WYSYCHANIA:

Jest to środek oparty na wodzie, więc czas wysychania będzie zależał od temperatury i wilgotności względnej. Optycznie może się wydawać, że powierzchnia warstwy wysycha (jasny kolor powłoki) a przy dotknięciu jest ona ciągle zimna. W normalnych warunkach małe obiekty są gotowe do złocenia po pół dnia.

KOLOR:

Kölner Burnishing Clay jest dostępny w tradycyjnych kolorach bolusu. Wszystkie kolory mogą być mieszane z sobą. Jeżeli potrzebny jest inny odcień (dodatkowy kolor), użyj odcieni Mixol, ale tylko z Sorte-C- (biały), ale nie dodawaj więcej niż 15% wagowo, w innym razie niektóre właciwości mogą ulec zmianie.

PRZECHOWYWANIE:

Najmniej 1 rok w temp. pokojowej. Aby zapewnić długą żywotność nigdy nie dolewaj resztek do oryginalnego opakowania. Kölner Burnishing Clay jest odporny na zamarzanie odmarzanie, co oznacza, że produkt nie ulegnie zniszczeniu, jeżeli nawet uległ zamarznięciu w trakcie transportu. Gdy tak się stanie, pozwól odtajać w temp. pokojowej, dodaj niewielką ilość wody i dokładnie wymieszaj.

STOSOWANIE:

Dla uzyskania dobrej przyczepności powierzchnia musi być czysta od kurzu i tłuszczu (odkurzona i odtłuszczona) i rdzy. Błyszczące powierzchnie powinny być przeszlifowane, by zapewnić dobrą przyczepność. Podłoża dla Burnishing Clay to: drewno, produkty drewnopochodne, gips, zaprawa cementowa plastik i metale nieżelazne. W przypadku niektórych metali i plastiku należy najpierw nałożyć warstwę gruntu, by zapewnić dobrą adhezję. Większość porowatych powierzchni wymaga zaimpregnowania. Jako impregnat do Kölner Burnishing Clay został specjalnie stworzony Sealer P, który jest zalecany do wszystkich porowatych powierzchni. Rozcieńczaj produkt od 5 do max. 15% wodą. Używaj dobrej jakości, miękkiego pędzla szczecinowego. Pierwszą warstwę nałóż dość obficie. Po upewnieniu się, że została pokryta cała powierzchnia, wygładzaj zacieki pędzlem, wzdłuż włókien drewna. Przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekaj, aż powłoka zjaśnieje. Jeżeli po nałożeniu drugiej warstwy i jej wyschnięciu widoczne będą jakieś ziarna, nierówności potrzebne będzie szlifowanie. Nakładaj najwyżej 34 warstwy, pozwalając na wysychanie każdej z nich.

SZLIFOWANIE:

Jeżeli wymagana jest absolutnie gładka powierzchnia konieczne jest szlifowanie. Po dokładnym wyschnięciu powierzchnię można szlifować na mokro lub na sucho. W obu przypadkach należy używać wysokiej jakości papieru z tlenkiem aluminium lub silikonowo-korundowego! Wielu preferuje szlifowanie na mokro, zaczynając od papieru 320, poprzez 400 dochodząc do 600, w międzyczasie wycierając powierzchnię wilgotną ściereczką. Unikaj rozlania wody! Na koniec należy delikatnie polerować powierzchnię materiałem zwilżonym w alkoholu, aż do otrzymania gładkiej i dobrze przygotowanej powierzchni. Którąkolwiek wybierzesz metodę, nie próbuj przyspieszać procesu przez użycie taniego szorstkiego papieru lub zwiększając nacisk podczas szlifowania. Spowoduje to powstanie rys i ubytków na powierzchni.

ZŁOCENIE:

Złocić płatkami używając Colnasol Size. Złocenie jest podobne do tradycyjnego sposobu złocenia na pulmencie, za wyjątkiem tego, że Burnishing Clay wysycha mniej chętnie niż tradycyjne gesso zwilżaj fragment po fragmencie, bezpośrednio przed nałożeniem płatka, tak by powierzchnia była mokra pokryta cienką powłoką Colnasol Size.

POLEROWANIE:

Mikstion (klej) pod płatkiem musi być zupełnie suchy. Czas wysychania zależy od grubości metalu, temperatury i wilgotności. Więcej szczegółów o nakładaniu płatków o polerowaniu znajdziesz w opisie Colnasol Gel Concentrate.

łączy własność gessa i bolusu w jednym; nadaje się do nakładania pędzlem; dostępny w kilku tradycyjnych kolorach bolusu, jak również w białym kolorze, który może być barwiony przy użyciu zabarwiających past Mixol,